Forside
Log ind
Øens Hold Stævne oktober 2017
Alle kampe
Fredag d. 13-10-2017
18.00
Bane 1
2x20min
Valby BK
-
Kværndrup BK
2-1
(
Thomas Tjørnelund
)
18.00
Bane 2
2x20min
Fremad Amager
-
Sanderum BK
8-1
(
Michael Brøchner
)
18.00
Bane 3
2x25min
Ringe BK (U12)
-
Taastrup FC 3
3-1
(
Kurt Jeppesen
)
18.00
Bane 4
2x20min
Holbæk B&I
-
Nyborg G&IF (U11)
3-0
(
Gert Irming
)
18.00
Bane 5
2x20min
Vorup FB
-
Ringe BK (U11)
4-2
(
Manfred Hansen
)
18.00
Bane 6
2x20min
Jerne IF
-
FA2000 1 (U11)
0-6
(
Chris Andersen
)
19.00
Bane 1
2x20min
IF Lyseng
-
BSF 1
1-3
(
Thomas Tjørnelund
)
19.00
Bane 2
2x25min
Ikast FS
-
FA2000 1 (U12)
1-5
(
Michael Brøchner
)
19.00
Bane 3
2x25min
Nyborg G&IF (U12)
-
VSK Aarhus 1
2-5
(
Kurt Jeppesen
)
19.00
Bane 4
2x25min
Tommerup BK
-
Espergærde IF 1
6-2
(
Gert Irming
)
19.00
Bane 5
2x25min
FA2000 2 (U12)
-
Morud IF
1-5
(
Manfred Hansen
)
19.00
Bane 6
2x25min
FA2000 2 (U11)
-
BSF 2
4-5
(
Chris Andersen
)
20.00
Bane 1
2x25min
Kastrup BK 1
-
Taastrup FC 2
0-4
(
Thomas Tjørnelund
)
20.00
Bane 2
2x20min
VSK Aarhus 2
-
Espergærde IF 2
9-1
(
Ole Larsen
)
20.00
Bane 3
2x25min
Kastrup BK 2
-
Assens FC
1-5
(
Kurt Jeppesen
)
20.00
Bane 4
2x20min
Bredballe IF
-
Fremad Amager
2-3
(
Gert Irming
)
20.00
Bane 5
2x25min
Kastrup BK 3
-
Kværndrup BK
0-2
(
Manfred Hansen
)
20.00
Bane 6
2x25min
Vejgaard BK
-
Taastrup FC 1
3-3
(
Chris Andersen
)
Lørdag d. 14-10-2017
08.30
Bane 1
2x20min
Nyborg G&IF (U11)
-
Vorup FB
3-8
(
Claus Grønnegaard
)
08.30
Bane 2
2x20min
Jerne IF
-
Fremad Amager
0-2
(
Claus Dreyer
)
08.30
Bane 3
2x20min
Holbæk B&I
-
Bredballe IF
8-2
(
Kurt Jeppesen
)
08.30
Bane 4
2x20min
IF Lyseng
-
FA2000 1 (U11)
1-7
(
Gert Irming
)
08.30
Bane 5
2x20min
Ringe BK (U11)
-
Valby BK
4-0
(
Lam Nhu Vu
)
08.30
Bane 6
2x25min
Kastrup BK 1
-
Ikast FS
2-5
(
Chris Andersen
)
08.30
Bane 7
2x25min
Kastrup BK 2
-
VSK Aarhus 2
1-4
(
Mathias Bo Hansen
)
09.30
Bane 1
2x25min
VSK Aarhus 1
-
FA2000 1 (U12)
0-6
(
Claus Grønnegaard
)
09.30
Bane 2
2x25min
Tommerup BK
-
Taastrup FC 1
4-1
(
Claus Dreyer
)
09.30
Bane 3
2x25min
Espergærde IF 1
-
Vejgaard BK
2-9
(
Kurt Jeppesen
)
09.30
Bane 4
2x20min
BSF 2
-
Sanderum BK
8-4
(
Gert Irming
)
09.30
Bane 6
2x25min
Ringe BK (U12)
-
Kastrup BK 3
3-4
(
Chris Andersen
)
10.30
Bane 1
2x25min
VSK Aarhus 2
-
Taastrup FC 2
2-6
(
Claus Grønnegaard
)
10.30
Bane 2
2x20min
Fremad Amager
-
BSF 1
0-3
(
Claus Dreyer
)
10.30
Bane 3
2x25min
Morud IF
-
Nyborg G&IF (U12)
2-2
(
Kurt Jeppesen
)
10.30
Bane 4
2x25min
Espergærde IF 2
-
Taastrup FC 3
9-1
(
Gert Irming
)
10.30
Bane 6
2x25min
Assens FC
-
FA2000 2 (U12)
2-4
(
Chris Andersen
)
12.00
Bane 1
2x20min
FA2000 1 (U11)
-
Nyborg G&IF (U11)
10-2
(
Patrick Rasmussen
)
12.00
Bane 2
2x20min
Vorup FB
-
Bredballe IF
3-0
(
Claus Dreyer
)
12.00
Bane 3
2x25min
Espergærde IF 1
-
Taastrup FC 1
6-3
(
Thomas Bengtsson
)
12.00
Bane 4
2x20min
Valby BK
-
BSF 2
2-2
(
Magnus Bengtsson
)
12.00
Bane 5
2x20min
Ringe BK (U11)
-
ledig
(
Toni
)
12.00
Bane 6
2x20min
Jerne IF
-
Holbæk B&I
1-8
(
Jonas Kromann
)
13.00
Bane 1
2x25min
Vejgaard BK
-
VSK Aarhus 1
4-2
(
Patrick Rasmussen
)
13.00
Bane 2
2x20min
IF Lyseng
-
Fremad Amager
1-4
(
Claus Dreyer
)
13.00
Bane 3
2x25min
FA2000 1 (U12)
-
Tommerup BK
4-3
(
Thomas Bengtsson
)
13.00
Bane 4
2x25min
Ikast FS
-
Taastrup FC 2
1-1
(
Magnus Bengtsson
)
13.00
Bane 5
2x20min
FA2000 2 (U11)
-
Sanderum BK
4-1
(
Lam Nhu Vu
)
13.00
Bane 6
2x25min
Nyborg G&IF (U12)
-
Kastrup BK 1
1-4
(
Jonas Kromann
)
14.00
Bane 1
2x25min
VSK Aarhus 2
-
Taastrup FC 3
9-3
(
Patrick Rasmussen
)
14.00
Bane 2
2x25min
FA2000 2 (U12)
-
Espergærde IF 2
4-1
(
Claus Dreyer
)
14.00
Bane 3
2x25min
Ringe BK (U12)
-
Kastrup BK 2
1-13
(
Thomas Bengtsson
)
14.00
Bane 4
2x25min
Kastrup BK 3
-
Skårup IF
2-3
(
Magnus Bengtsson
)
14.00
Bane 5
2x20min
BSF 1
-
Nyborg G&IF (U11)
2-1
(
Henning Ost
)
14.00
Bane 6
2x25min
Morud IF
-
Assens FC
6-5
(
Jonas Kromann
)
15.00
Bane 1
2x20min
FA2000 1 (U11)
-
Ringe BK (U11)
3-1
(
Patrick Rasmussen
)
15.00
Bane 2
2x20min
IF Lyseng
-
Holbæk B&I
3-8
(
Rune Månsson
)
15.00
Bane 3
2x20min
Jerne IF
-
Vorup FB
1-3
(
Leander Muhire
)
15.00
Bane 4
2x20min
Sanderum BK
-
Valby BK
4-2
(
Andreas Kristensen
)
15.00
Bane 5
2x20min
BSF 2
-
Ikast FS
1-5
(
Cung
)
15.00
Bane 6
2x20min
FA2000 2 (U11)
-
Skårup IF
4-1
(
Emil Greve
)
16.00
Bane 1
2x20min
BSF 1
-
Bredballe IF
4-2
(
Patrick Rasmussen
)
16.00
Bane 2
2x20min
Nyborg G&IF (U11)
-
Fremad Amager
4-10
(
Rune Månsson
)
16.00
Bane 3
2x25min
Vejgaard BK
-
Tommerup BK
5-7
(
Leander Muhire
)
16.00
Bane 4
2x25min
FA2000 1 (U12)
-
Kastrup BK 1
7-0
(
Andreas Kristensen
)
16.00
Bane 5
2x25min
VSK Aarhus 1
-
Assens FC
4-3
(
Cung
)
16.00
Bane 6
2x25min
Morud IF
-
VSK Aarhus 2
2-8
(
Emil Greve
)
16.00
Bane 7
2x25min
Kastrup BK 2
-
Espergærde IF 2
8-4
(
Ole Larsen
)
17.00
Bane 1
2x25min
Nyborg G&IF (U12)
-
FA2000 2 (U12)
1-2
(
Patrick Rasmussen
)
17.00
Bane 2
2x25min
Ringe BK (U12)
-
Taastrup FC 2
1-8
(
Rune Månsson
)
17.00
Bane 3
2x20min
Taastrup FC 3
-
Jerne IF
2-3
(
Leander Muhire
)
17.00
Bane 4
2x25min
VSK Aarhus 2
-
Espergærde IF 1
5-2
(
Andreas Kristensen
)
17.00
Bane 6
2x25min
Ikast FS
-
Taastrup FC 1
3-0
(
Emil Greve
)
17.00
Bane 7
2x25min
Kastrup BK 3
-
FA2000 2 (U11)
0-3
(
Ole Larsen
)
Søndag d. 15-10-2017
09.00
Bane 1
2x20min
Nyborg G&IF (U11)
-
Valby BK
3-0
(
Johnny Johansen
)
09.00
Bane 2
2x20min
Vorup FB
-
IF Lyseng
3-2
(
Manfred Hansen
)
09.00
Bane 3
2x20min
Jerne IF
-
BSF 1
1-6
(
Sebastian Aas
)
09.00
Bane 4
2x20min
Fremad Amager
-
Holbæk B&I
3-6
(
Mathias Holt Nielsen
)
09.00
Bane 5
2x25min
FA2000 1 (U12)
-
Vejgaard BK
1-2
(
Claus Andersen
)
09.00
Bane 6
2x25min
Kastrup BK 2
-
Nyborg G&IF (U12)
4-2
(
Michael Brøchner
)
10.00
Bane 1
2x25min
Ikast FS
-
Espergærde IF 1
2-3
(
Johnny Johansen
)
10.00
Bane 2
2x25min
Tommerup BK
-
Kastrup BK 1
5-2
(
Manfred Hansen
)
10.00
Bane 3
2x25min
Bredballe IF
-
FA2000 1 (U11)
1-4
(
Sebastian Aas
)
10.00
Bane 4
2x25min
Taastrup FC 1
-
VSK Aarhus 1
3-3
(
Mathias Holt Nielsen
)
10.00
Bane 5
2x25min
Kastrup BK 3
-
Verninge IF
4-1
(
Claus Andersen
)
10.00
Bane 6
2x20min
BSF 2
-
Langeskov IF
9-2
(
Michael Brøchner
)
10.00
Bane 7
2x20min
Fremad Amager
-
Vorup FB
2-4
(
Lewis Donnelly
)
11.00
Bane 1
2x25min
Assens FC
-
Taastrup FC 3
9-1
(
Johnny Johansen
)
11.00
Bane 2
2x20min
Sanderum BK
-
Langeskov IF
8-1
(
Manfred Hansen
)
11.00
Bane 3
2x25min
Morud IF
-
Espergærde IF 2
11-2
(
Sebastian Aas
)
11.00
Bane 4
2x25min
VSK Aarhus 2
-
FA2000 2 (U12)
4-3
(
Mathias Holt Nielsen
)
11.00
Bane 5
2x25min
Taastrup FC 2
-
Vejgaard BK
0-4
(
Claus Andersen
)
11.00
Bane 6
2x20min
Ringe BK (U11)
-
FA2000 2 (U11)
2-1
(
Michael Brøchner
)